Režim žije aj po 45 rokoch, vďaka nasledovníkom

Autor: Matej Bórik | 21.8.2013 o 1:55 | (upravené 21.8.2013 o 3:32) Karma článku: 10,43 | Prečítané:  1144x

21.08.1968 - 01:55. Vážení poslucháči, za malý okamih budeme vysielať mimoriadne dôležitú správu, cudzie vojská obsadili našu krajinu, nestavajte sa na odpor.

Štyridsaťpäť rokov je z hľadiska historickej mierky vývoja Európy iba zanedbateľnou stranou v učebnici dejepisu. Je ale na čase obrátiť list a vytvoriť stranu novú. Tak ako knihu tvoria listy, tak aj dejiny národa prechádzajú rôznymi zmenami. Dlho som uvažoval nad tým, akým spôsobom prevrátiť list proti Smeru. Riešenie je jednoduhšie ako sa na prvý pohľad zdá - čestnosť, úprimnosť, ochota a pomáhanie si navzájom. A tu vôbec nejde o politiku ale o vzťahy medzi ľuďmi.

Sila je v komunite. Ak jednotlivcom ukážete, že prinášate výsledky, sami priložia skôr či neskôr ruku k dielu a pridajú sa k vám. Nezabudnite však, že klamstvo, hádky, uzatvorenosť, nečinnosť a nekalé aktivity spôsobia presný opak.

Chcel by som sa spýtať ľudí, ktorí podporujú Fica a ďalších politických potmehútov, ako vnímajú obsadenie našej krajiny okupačnými vojskami, či im nevadila činnosť ŠTB, donášanie, manipulácia, kradnutie a podvody, ktoré nastali a pokračujú v pozmenenej forme až do dnešných čias ľuďmi, ktorí v tom čase v režime fungovali a majú mnohých ďalších nasledovníkov a sympatizantov.

Ak by rok 1968 pokračoval tak, ako začal, mohli by sme dnes byť podľa premiéra Róberta Fica na úrovni Rakúska. "Dnes sme mohli byť úplne niekde inde. Dnes sme mohli byť na úrovni Rakúska a možno aj ďalej. Mohli sme byť na úrovni veľmi vyspelých krajín v západnej Európe," povedal premiér. (SITA,

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?